1
2
3
4
5
1

TABELA

2

PASLANMAZ KUTU HARF

3

IŞIKLI HARF

4

YÖNLENDİRME LEVHASI

5

PLEKSİ KUTU HARF

Firmaların, kendilerini, hem ticari piyasada, hem tüketicileri arasında, yönlendirmek, bilgi vermek ve tanıtım amacı için tanınmasını sağlamak amacıyla işletmelerine verdikleri isimleri, cam, metal, plastik, ahşap ve buna benzer düz satıhlı yüzeylere yazarak, işletmelerin üstüne, girişine ve görünür noktalara astıkları materyallere genel anlamda tabela denir. Genellikle dış mekân (bina, yol ve açık alan vs.) ve kapalı alanlarda, belli kalıplar halinde monte edilerek kurulan platformlardır.

Ticaret dünyasında en çok ticari firmalar tarafından tercih edilen rekabet ve başarıda ön sıralarda yer almanın en önemli aracı olarak görülmektedir. Kurumların, ticari ve kamu hizmeti amaçlı dikkatini çekmek ve belli bilgileri onlara empoze etmek amacıyla yapılmaktadır. Özellikle dış mekânda çok zengin kullanım alanları olmasından ve herkesin görebilmesinden dolayı geniş bir yelpazeye sahiptir. Kullanılacak amaca ve mekâna göre istenilen boyutlarda, renklerde ve biçimde uygulanabilir.

Tabelalar bilindiği gibi, sürekli dışarıda ve dış hava şartlarına maruz kalan çalışmalardır. Kapalı alanlarda kullanılacak veya dış hava şartlarına maruz kalmayacak olan çalışmalarda, daha hassas malzemeler kullanılabilir fakat dışarıda kullanılacak bir tabelada, kesinlikle çok dayanıklı malzemeler, boyalar ve ürünler tercih edilmelidir.

El yazması tek kalıpla yapılan tabelalar günümüzde ilerleyen teknoloji ve yaratıcı reklam fikirleri sayesinde farklı bir boyut kazanmıştır. İleri teknolojiden faydalanılarak hazırlanan paslanmaz harf, paslanmaz kutu harf, totem, pleksi ışıklı kutu harf, pleksi kabartma harf, neon, neon harf, fokeks ışıklı harf, kayan yazı, paslanmaz yapıştırma harf, fileli kutu harf, boyalı galvaniz kutu harf, yönlendirme levhası, ahşap, kompozit oyma, vinil germe, aluminyum, ışıksız, ışıklı led tabela, tabelacı ve billboard vinç, çatı, giriş, pastane, cafe, avm, eczane, fırın, market, hastane, bakkal, galeri ve firmaların tanıtımını etkileyici bir şekilde yapmaktadır.

Bu bakımdan tabela günümüzde reklam sektörü için önemli bir yerdedir.

tabela tabela Tabela tabela kutu harf

Çalışmalarımızdan bazıları