1
2
3
[object object] Tabela tabela 1 1
1

TABELA

2

TOTEM

3

YÖNLENDİRME

Firmaların kendilerini hem ticari piyasalarda hem tüketiciler arasında yönlendirme, bilgi vermek, dikkat çekmek  ve tanınmasını sağlamak amacıyla işletmelerine verdikleri isimleri, cam, metal, plastik, ahşap ve buna benzer platformlara yazarak, işletmelerde görünür noktalara astıkları materyallere verilen isimdir.

Kullanım alanlarına baktığımızda genellikle dış mekân Açıkhava “Outdoor” reklamcılığı; büyük kitlelere düşük maliyetlerle ulaşarak reklamı yapılan markanın ve hizmetin sürekli yenilenerek akıllarda kalmasını sağlamaktadır.

Açıkhava reklamları dendiğinde kapı önünde bulunan bir yönlendirme levhasından başlayıp, bina reklam giydirme, cam görsel kaplama, araç reklam giydirme, cephe giydirme, kabartma kutu harf, ışıklı ve ışıksız tabela, yol ve çatı tabelası, totem tabela gibi her türlü reklam çalışmasını Açıkhava reklamları olarak değerlendirebiliriz. Uygulama yapılan alanlar arasında yol, vinç, avm, residence, bina, çatı, cephe, fırın, market, pastane,  bakkal, cafe, büfe, eczane, hastane, galeri, kuyumcu, kuru  temizleme vs. yerler bulunmaktadır.

Daha çok ticari firmalar tarafından tercih edilen bu reklam araçları rekabet ve başarıda ön sıralarda yer almanın en önemli aracı olarak görülmektedir. Özellikle dış mekânda çok zengin kullanım alanları olmasından ve herkesin görebilmesinden dolayı geniş bir yelpazeye sahiptir. Kullanılacak amaca ve mekâna göre istenilen boyutlarda, renklerde ve biçimde uygulanabilir.

Bilindiği gibi, sürekli dışarıda ve dış hava şartlarına maruz kalan çalışmalardır. Kapalı alanlarda kullanılacak veya dış hava şartlarına maruz kalmayacak olan çalışmalarda, daha hassas malzemeler kullanılabilir fakat dışarıda kullanılacak bir tabelada, kesinlikle çok dayanıklı malzemeler, boyalar ve ürünler tercih edilmelidir.

El yazması tek kalıpla yapılan tabelalar günümüzde ilerleyen teknoloji ve yaratıcı reklam fikirleri sayesinde farklı bir boyut kazanmıştır. İleri teknolojiden faydalanılarak hazırlanan tabela modelleri ; kompozit oyma, alüminyum, ışıklı ve ışıksız vinil germe, led panel, neon yazı, pleksi, kayan yazı,  banko arkası,  tabela, yönlendirme, afiş,  dış mekan reklam araçları, iç mekan, ışıklı ve ışıksız reklam panoları, display ürünler şeklinde adlandırılmaktadır.

Tabela [object object] Tabela tabela kutu harf 1500x430

Çalışmalarımızdan bazıları

[object object] Tabela THY 2
[object object] Tabela borsa logo
[object object] Tabela ATGV 1
[object object] Tabela turkcell 2
[object object] Tabela Arcadium 1
[object object] Tabela Sur Yapi 1
[object object] Tabela Hilton 1
[object object] Tabela eyup belediye 1
[object object] Tabela Aban 1
[object object] Tabela The Marmara 1
[object object] Tabela Rixos 1
[object object] Tabela Sinpas Istanbul 1
[object object] Tabela Sheraton Adana 1
[object object] Tabela Armada 1
[object object] Tabela IBB 1
[object object] Tabela Atlantis Royal 1
[object object] Tabela Bati Sehir 1
[object object] Tabela Regnum 1