Organizasyon

Reklam

Fuar

PROMOSYON
ÜRÜNLER !

REKLAM

GÖRSEL TASARIM

UYGULAMA

KATALOG

BROŞÜR

INSERT

hayalinizdeki tasarımları
gerçeğe dönüştürün !

KURUMSAL KİMLİK ÇALIŞMASI

LOGO

FATURA & İRSALİYE

KARTVİZİT

DESIGN OFFICE

TABELA

biz buradayız
demenin en kolay yolu !

Dijital baskı;

Matbaa tekniğinde kullanılan film, kalıp gibi unsurların ortadan kaldırılmasıyla dijital olarak çekilmiş bir fotoğrafın yada taranmış bir resmin bilgisayar yardımı ile uygun programlarda metin, grafik, çizim v.b. gibi görselin hazırlandıktan sonra dijital baskı makinaları yardımıyla doğrudan vinil, folyo, one way vision, mesh, canvas, cast folyo gibi baskı malzemeleri üzerine basılması işidir.

Dış mekan “Outdoor”  ve İç mekan “indoor” olmak üzere iki kısıma ayrılır.

Dijital Baskı

Dış Mekan Dijital Baskı

Açık hava reklamcılığında kullanılan; reklam ve tanıtım amaçlı büyük yada küçük afişler, bilboard, araç üstü giydirmeler vs malzemelerin hazırlanmasında kullanılan baskı çeşididir. Kullanılan malzemenin kalitesi ve dijital baskı makinelerinde kullanılan boya kalitesine göre yoğun güneşte ve kötü hava şartlarına göre dayanıklılık gösterir.

Dış Mekan Dijital Baskının Avantajları;

En önemli özelliği Zorlu hava şartlarında dayanıklılık göstermesidir..aynı zamanda tanıtımını yapmak istediğiniz bir ürünü veya görseli istediğiniz boyuta getirmenizi sağlar.

Dış Mekan Dijital Baskının Kullanım Alanları;

Binaların dış cephelerinde, bilboard ve ışıklı raketlerde, üç boyutlu görsellerde, pankartlarda, araçlarda, ışıklı , ışıksız , çatı ve yönlendirme reklamlarında , mağaza cam vitrinlerinde, A’dan Z’ye aklımıza gelebilecek her sektörde.

Dış Mekan Dijital Baskının Çeşitleri;

  • Vinil Dijital Baskı

Işıklı ve ışıksız olarak ikiye ayrılır. Işıklı vinil; florasan tabanlı tabelalarda kullanılır. Işıksız vinil; Afişlerde, Tabelalarda ve dışmekan bina cephelerinde bilboardlarda vs kullanılır.

  • Folyo Dijital Baskı

Normal , cast ve şeffaf folyo olarak sıralaya biliriz. Normal folyolar tabelalarda ve cam vitrinlerde , cephelerde ve yönlendirmelerde kullanılır. Cast Folyolar girintisi ve çıkıntısı çok olan yerlerde ve özellikle araç kaplamalarında sıcak hava ile uygulanır üzerine özel laminasyon atıldığında daha uzun ömürlü olur. Şeffaf folyoya ters baskı olarak yapılır içerden yapıştırılır sticker larda kullanılır.

  • Mesh Dijital Baskılı Vinil

Mesh Vinil delikli olması özelliği ile bina cephelerinde ve özellikle cephe tadilatlarında koruma görevi yerine getirirken üzerine yapılan dış mekan baskı ile reklam amaçlıda kullanılabilen bir üründür. Vinilin delikli olma özelliği sayesinde hem rüzgara karsı dayanıklıdır hem de içerden bakıldığında dışarıyı görebiliriz.

  • One Way Vision Dijital Baskı

Hem reklam isteyen Hemde Görüntü kirliliği olmasını istemeyen yerler için ideal bir folyo çeşididir. Bu malzemede mesh vinil gibi delikli olma özelliğine sahiptir. bu özellik sayesinde siz değerli müşterilerimiz bu folyo sayesinde hem reklamınızı yapacaksınız hemde dışarıyı rahatca görebileceksiniz genelde yapışkanlı olma özelliğinden dolayı vitrin camlarına ve Camlı binaların Dış cephelerine uygulanır. (Bu folyo arkadan güçlü bir ışık vurduğunda görselde bir kaybolma yaşanmasına neden olur.)

  • Dijital Baskılı Cast folyo

Diğer folyolara göre daha hassas bir folyodur. Uygulanacak alana daha hakimdir, sıcak hava ile uygulanır, esnekliğinden dolayı girinti ve çıkıntılara daha iyi mukavemet sağlar, söküm esnasında uygulanan yere zarar vermez.

  • Dijital Canvas Baskı

Bu malzemede resimlerinize yağlı boya tablo görüntüsü verebilirsiniz.

İç Mekan (indoor) Dijital baskı

İçmekan dijital baskı adından da anlaşılacağı üzeri güneşten ve kötü hava koşullarına maruz kalmayacak yerlerde kullanılır. Kalite olarak dış mekan dijital baskıya göre daha kalitelidir. Fotoğraf görüntüsünde baskılar elde edebilirsiniz. İç mekan dijital baskı makineleri su bazlı oldukları için malzemelerinin üzerine laminasyon atılması gerekir atılmaz ise en ufak bir su damlasında akma yapabilir.

Dijital Baskı merkezimizde şu an Hp 5500 ile saatte 6 m2 fotoğraf kalitesinde baskı alıp siz değerli müşterilerimize sunuyoruz.

Mağazaların vitrin içi uygulamalarında, fast food veya restaurant gibi yerlerin ışıklı ve ışıksız panolarında, mağazaların iç dekorasyonlarında, fotoğraflarda, posterlerde kalite anlamında aklımıza gelebilecek her noktada kullanılır.

Dijital baskı nerelerde kullanılır? Dijital Baskı günümüz dünyasında her sektöre hitap etmektedir. Kurumsallaşmış veya kurumsallaşma yönünde çaba gösteren firmaların kendilerini dünyaya en hızlı ve en renkli şekilde tanıtmalarında büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Binalar üzerine yapılan reklam çalışmalarında araç üzeri reklam baskılarında yol kenarlarındaki bilboard ve ışıklı raketlerde, yer baskılarında, yönlendirmelerde, mağazaların cam ve iç dekorlarında , bez afişlerde, Sonuç olarak dijital baskı aklımıza gelebilecek A’dan Z’ye her alanda ve her sektörde kullanılır.

Dijital BaskıTasarım, Uygulama

Çalışmalarımızdan bazıları