1
2
3
4
Işıklı Dünya Haritası
1

Işıklı Dünya Haritası

2

Paslanmaz Mat Yüzey

3

14mm Derinlik

4

Soft Işık

Işıklı Dünya Haritası

Işıklı dünya haritası; Özellikle ofis içerisinde kurumsal firmaların kullandığı işlevli ve dekoratif bir uygulamadır. Bayi veya temsilcilikleri olan bu kurumsal firmalar harita üzerinde manyetik logolar ile temsilciliklerini veya bayilerini belirtebilmektedir.

Günümüz şartlarına uygun modern ve en şık ışıklı veya ışıksız harita modelidir. Uzun ömürlü ve kullanıma göre dizayn edilmektedir. Işıklı dünya haritası  yapımında kullanılan malzemeler; krom paslanmaz çelik, mat paslanmaz çelik, altın paslanmaz çelik veya aluminyum malzemelerdir. Bu malzemeler dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

İmalat aşaması; Lazer kesimle elde edilen metallarin arka kısımlarına yapılacak çalışmaya göre farklılık gösteren montaj aparatları takılır. Daha sonra alt kısımdaki pleksi ile bağlantısının sağlanabilmesi için daha önceden gerekli ölçü ve detaylara göre hazırlanan pleksiye uygunluğu kontrol edilir. Daha sonra led uygulama işlemi yapılır. Led uygulama işlemlerinde tamamen lehim, makaron  veya uygun bağlantı elemanları kullanılır. Yapılan çalışmaların hiçbirinde kablolar birbirine düğümlenerek uygulama yapılmaz. Bu önemli bir detaydır. Daha sonradan oluşabilicek aksaklıklar için pratik montaj aparatlarının kullanılmasıda önemli bir konu. Harita üzerine uygulanan manyetik logo veya temsilcilikler pleksi veya metal üzerine uv baskı yapılarak yapılmaktadır.

Bu şekilde üretilen harflere , Işıklı Dünya Haritası, Işıklı Türkiye Haritası, Işıksız Dünya Haritası, Dünya Haritası, ofis içi dünya haritası,da denmektedir. Ayrıca gemi ve yat  sektörü için  tuzlu suya uygun 316 paslanmaz çelik kullanılarak ışıklı veya ışıksız harita, harf veya logo imalatı  yapmaktayız.

Uygulama aşaması; Montaja uygulama esnasında çıkabilecek sorunları tecrubemizle elde ettiğimiz çözüm yolları ve profosyonel ekibimizle sonuca en hızlı ve pratik şekilde ulaşacak şekilde başlarız. İmalatı yapılan haritalar duvar, ahşap, kompozit, şık bir tasarıma sahip paslanmaz veya boyalı demir ızgara üzerine ileride olabilecek değişiklik, taşınma ve tamirat unsurlarıda göz önünde bulundurularak pratik montaj aparatları kullanılarak uygulacağı zenime montaj edilir. Böylece sorunsuz ve yüzdeyüz müşteri memnuniyeti odaklı bir projemizi daha tamamlamış oluruz.

Uygun projelerinizde birlikte çalışmak dileğiyle.

Işıklı Dünya HaritasıTasarım, İmalat, Uygulama

Işıklı Dünya Haritası

Çalışmalarımızdan bazıları