1
2
3
4
5
Yeni Eczane Tabelası
1

Yeni Eczane Tabelası

2

Sağlık Bakanlığı Yönetmeliğine Uygun

3

Alüminyum Panel

4

Pleksi Şişirme Harf

5

Ekonomik & Uygun Fiyat

Yeni Eczane Tabelası

Ülkemizde faaliyet gösteren eczanelerin tabelalarında aynı standartların kullanılmasını sağlayarak hastaların eczanelere erişiminin kolaylaştırılması, farklı standartlarda eczane tabelası kullanılması halinde ortaya çıkan görsel kirlilik, erişim zorluğu ve eczaneler arasındaki haksız rekabetin önlenmesi sağlamak amacıyla aynı standartlarda eczane tabelası kullanılması amaçlanmıştır. “Yeni Eczane Tabelası” ” E Tabela

Yeni Eczane Tabelası 6197 sayılı Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Kanun’a göre açılmış serbest eczaneleri kapsar.

Yeni Eczane Tabelası Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Kanun’a uygun olarak; 12/04/2014 tarihli ve 28970 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Yönetmeliğin 25 inci maddesine göre hazırlanmıştır.

Yeni Eczane Tabelaları Standartları

Yönetmeliğe uygun olarak kullanılması gereken Yeni Eczane Tabelası standartları aşağıdaki şekilde belirlenmiştir.

Standart 1

Eczane Tabelası 1. Zemin ölçüsü 200 cm olan eczane levhası

Yeni Eczane Tabelası

Yeni Eczane Tabelası

Beyaz Tabela: 150 x 50 cm
Kırmızı Tabela: 200 x 45 cm
Eczane Pleksi Kabartma Harf Yüksekliği: 25 cm
Eczane İsmi Harf Yüksekliği: 9 cm

Eczane Tabelası 2. Zemin ölçüsü 300 cm olan eczane levhası

Yeni Eczane Tabelası

Yeni Eczane Tabelası

Beyaz Tabela: 225 x 80 cm
Kırmızı Tabela: 300 x 70 cm
Eczane Pleksi Kabartma Harf Yüksekliği: 38 cm
Eczane İsmi Harf Yüksekliği: 14 cm

Standart 2

400 cm ve üzeri zemin ölçüsüne sahip eczanelerde beyaz zemin 300x100cm olacaktır. Sadece kırmızı eczane tabelası zemine göre büyüyecektir.

Kübik Kabartmalı Pleksi Kutu Harflerin Teknik Özellikleri

2m, 3m, 4m ve 4m üzeri cephelere sahip eczaneler için oluşturulan Eczane Tabelası standartları ve uygulamaya ilişkin özellikler şu şekilde olmalıdır.

Taşıyıcı Konstrüksiyon

  • Konstrüksiyonu oluşturan tüm elemanlar demir profil malzeme kullanarak taşıyıcı konstrüksiyon alt ve üst yatay profilleri minimum 30*30*2 mm et kalınlığında demir profilden konstrüksiyon içine su girişini engelleyecek şekilde imal edilmektedir.
  • Ara taşıyıcı profiller 30*20*2 mm profil kullanarak maksimum 100 cm olacak aralıklarla alt ve üst yatay profillere kaynatılır. Taşıyıcı karkasın esnememesi için her dikey profil ile yatay profil arasına 45 derece açı ile minimum 30*20*2 mm demir profil payanda kaynatılır.
  • Profillerin tamamı antipas boya ile boyanarak oluşturulan kasanın arka yüzeyi 0,50 mm kalınlığındaki alüminyum gofraj ile kapatılır..

Alüminyum Kasa

  • Alüminyum kasalar 2mm kalınlığında alüminyum levhalar kullanarak imal edilir.
    Kırmızı zemin alüminyum kasanın derinliği 5cm, üst beyaz alüminyum kasanın derinliği bükümler dahil 12cm olacak şekilde imal edilir. “Yeni Eczane Tabelası
  • Kırmızı alın ve yan alınların tamamı RAL 3020 , Beyaz üst göbek ve zemin RAL 9003 renk kullanarak gerekli temizlik işleminden sonra kromatlama ve alodine işlemi uygulanarak elektrostatik toz boya yapılır.
  • Beyaz Zemin, 300x100cm olacak şekilde Eczane yazısı, pleksiglas prizma üçgen harf fon baskı uygulaması yapılır. Yazı karakteri (font) Avenir Next Pro bold, kübik, 3 boyutlu olacaktır. “Yeni Eczane Tabelası” Yazı karakterinin harf büyüklüğü ve ara boşlukları standartlara uygun olmadır.
  • Eczane ismi beyaz zemin üzerinde büyük harflerle harf boyu 20cm olacak şekilde folyo olarak uygulanacaktır.

 

Yeni Eczane Tabelası – Tasarım, İmalat, Uygulama

Çalışmalarımızdan bazıları